Problémy schloupky, teď už ne!

26. října 2011 v 20:31 | Mischacreizy
Blíží se léto, teplo k padnutí a my se těšíme až si na sebe konečně oblékneme kraťasy a sukně, které jsme si ztihly přes zimu koupit, no co si budeme povídat že, jsme prostě holky :) Na léto se těšíme snad všichni, už kvůli tomu, že máme prázdniny a také hlavně kvůli letním láskám, které na nás v léťe určitě čekají :) ale asi jako já se moc netěšíme na to každodenní zápasení s chloupky.


Chloupky si v dnešní době odstraňuje skoro každý, dokonce i muži, a na jakých-koli častech těla. Ještě konec 80. let se nesl v duchu "tmavého porostu". Ženy si s chloupky hlavu nelámaly. Dnes je ale holení nohou, podpaží a třísel součástí denní hygieny a také depilačních metod přibylo.
Každá z nich má ale svá pro a proti. Je těžké rozhodnou se která je nejlepší. Ideální je vyzkoušet každou z nich a vybrat si pro sebe tu nejlepší. Na trhu je hodně variant od těch dobrých až po ty nejlepší, a pohybují se od drahých po ty levnější a je opravdu z čeho vybírat ;)

Ze své zkušenosti vím, co můžu čekat od depilačních přípravků, které jsou cenově vyšší - opravdu výsledek. Můžů s čistým svědomím říct, že ty přípravky, které jsou až nápadně levné, vám chloupky sice trochu odstraní, ale více to bolí a za dva nebo tři dny je máte zase. Výsledek by měl být až 6 týdenní. Když je ti peněz líto a nechceš dát třeba 200 za př. voskové pásky, neočekávej dobrý výsledek, u tohohle je opravdu lepší si připlatit :) doporučuji přípravky od firmy Veet.


Holící strojek

Pro nás asi nejpoužívanější a nejklasičtější je depilace žiletkou. Holení je bezbolestné, rychlé, ale neefektivní. Někdo se holí třeba jednou za týden a většina musí třeba každý druhy den. Minusy v holení žiletkou, což se stává docela často : říznutí, chloupky zarůstají, kůže zarudne a svědí.Voskové pásky

Podle mě jsou nejlepší voskové pásky od značky Veet, s jinými jsem moc dobré zkušenosti neměla, poradila mi je kamarádka a jsem s nimi opravdu spokojená :) nejdříve jsem se bála, že to bude hodně bolet, ale jak se říká, pro krásu se musí trpět. Holení jsem nikdy neměla ráda hlavně a v létě, když je potřeba se často holit. Ale teď co používám voskové pásky, tak jsem chloupky neviděla už asi 4 týdny :) je to určitě pohodlnější a ušetříme peníze :)

Pokožka po nich zůstane dlouho hladká. Voskové pásky chloupky vytrhávají i s kořínky a nějakou chvíli trvá, než zase narostou. Trvá to 4 až 6 týdnů. Přírodní látky, které plátky obsahují, pokožku nepoškodí, naopak o ni i pečují. Jsou hygienické protože se používají jednorázově.
Ale minus to má v tom, že je to docela bolestivá záležitost. Někomu pásky nedělají dobře, někdo na ně může být alergický ani o tom nemusí vědět. Proto se doporučuje je vyzkoušet na malé místečko a pak až je použít. Proužky je nutné odstanit prudkým pohybem, jinak se chloupky nevytrhnou, je to bolestivé, ale vydržet se to dá, už kvůli pocitu, že chloupky nebudeme mít několik týdnů. Přesný návod jak se pásky používají najdete v příbalovém letáčku.
Voskové pásky jsou na partie paží a nohou, bikin a podpaží, obličeje a tváře.

Kolik vlastně stojí? Voskové pásky stojí okolo 150 - 250 Kč. Podívejte se na jejich stránky www.Veet.cz


Depilační krémy

Depilační krémy odstraňují chloupky absolutně bez bolestně. Dorůstající chloupky jsou měkčí a hladčí. Jejich použití je velmi snadné. Natřou se na kůži a pomocí takové stěrky (kterou budete mít spolu s krémem) se odstraní. Chloupky se rychle bezbolestně rozpustí.
Krém tě zbaví chloupků jen na několik dní než třeba voskové pásky, které až na 4 týdny. Tato procedura se musí častěji opakovat. Depilační krémy jsou silné přípravdy, takže mohou pokošku podráždit a někdo na ně může být alergický.
Kolik vlastně stojí? Balení okolo 150 - 200 Kč.

Laser

Možná už jsi slyšela o epilaci laserem. Jde o zákrok, který by tě měl už navždy zbavit chloupků. Finančně je zákrok velmi nákladný a někdy i bolestivý. Cena zákroku se odvíjí od plochy a hustoty ochlupení a také počtu opakování. Výsledek by měl být trvalý, ale není na 100 % jisté, že se chloupek zase nikdy neoběví.

Kolik to vlastně asi stojí? Jde také o to na které časti těla to bude provedeno, třeba nad horním rtem to stojí cca 1 500 Kč. 7 000 - 8 000 za kompletní zákrok.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kajka Kajka | 21. listopadu 2011 v 15:57 | Reagovat

Mas hezky blog libi se mi,ze nam sem davas sve zkusenosti a ani nemusis super blog :-)

2 vestec vestec | Web | 13. ledna 2012 v 0:15 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.