Problémy s učením, teď už ne!

27. října 2011 v 11:38 | Mischacreizy

Problémy s učením, teď už ne!

Máš psát písemku ze zeměpisu o 30 otázkách a už to pomalu vzdáváš dopředu, protože si myslíš že se to nezvládneš naučit? Nepoznáváš se v tom trošku? Hodně dívek i kluků, má docela problémy s učením.
Tak jsem se rozhodla napsat kratičký článek, který by měl tohle vyřešit.
Znám hodně kamarádů, kteří se doma a před hodinou na písemku učí, a pak stejně dostanou za čtyři nebo hůře. Čím to je? Pokusím se vám poradit jak na to.
Když budeš spoléhat nad tím, že se tu prověrku stihneš naučit před hodinou, většinou to dopadá špatně, protože za 10 minut a ještě v prostředí kde je hluk a neustálé pořvávání spolužáků, mozek se bude soustředit na mluvení kamarádek co stojí vedle u lavice, zkrátka na hluk a né na učení, i když se sebevíc snažíš se to naučit a do té makovice to dostat.


Když budete zítra psát asi z 5 předmětů, nejlepší je si to učení rozdělit od nejlehčího po to těžší. Třeba když se budete muset naučit dějepis, ve kterém jde většinou hlavně o dlouhé zápisky a pak třeba pět slovíček z angličtiny, nejdříve se nauč ty težší předměty, které mají dlouhé zápisy a jsou těžší na zapamatování. A pak se uč postupně ty lehčí předměty.
Mozek si to lépe uchová v paměti a nebudeš s tím mít takový problém.
Ticho - Nejdůležitější věc při učení.
Když se budeš chtít učit na test, zavři se do svého pokoje a vypni počítač, televizi, rádio, MP3 a vůbec všecko co by tě mohlo rozptýlit od učení, nejlepší bude když budeš v pokoji sama a nikdo tam nebude mluvit. Když to půjde tak si otevři i okno, na čerstvém a studeném vzduchu se lépe učí. Mě se nejlépe učí kolem 18:00 hodiny. Také není dobré když příjdeš ze školy, a jdeš si hned udělat úkoly a učit se, mozek si také musí odpočinout, aby mohl načerpat nové informace. Začít můžeš klidně až o dvě hoďky déle. Pak až s učením začneš, tak si ho čti nahlas a nebo si to i vypiš, když se budeš slyšet a ještě si to číst nahlas, tak si to mozek lépe pamatuje.
Nejlepší je když si všechno vypíšeš na papír aby jsi toho neměla moc a heslovitě. Třeba větu ,,Severní část Spojených států amerických byla průmyslovou oblastí, vládne zde prezident Lincoln, který vydal zrušit otrokářský systém v roce 1861". Jde to udělat i takhle : S. část USA - průmyslová oblast, prezident Lincoln - zrušil otroctví 1861, ale dávej pozor, aby jses pak v těch zkratkách vyznala a věděla co co je ;D
Doufám, že jsem vám článkem alespoň trošku pomohla a přeji úspěchy ve škole ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.